Firma na terenie Niemiec - FAQ
Kindergeld to niemiecki odpowiednik zasiłku rodzinnego. Co interesujące ubiegać się o niego mogą nie tylko obywatele Niemiec. Wnioski na kindergeld są przyjmowane również od każdej osoby, która prowadzi działalność gospodarczą na obszarze Niemiec. Nie ma konieczności zameldowana. Jeżeli dziecko się uczy, zasiłek wypłacany jest do ukończenia 25 roku życia. To bardzo korzystne rozwiązanie.
Wbrew temu, co może się wydawać założenie firmy w Niemczech wcale nie należy do skomplikowanych czynności. Jeżeli chcemy zarejestrować działalność gospodarczą na obszarze Niemiec w formie bez meldunku, zazwyczaj wymagany jest tylko dowód osobisty. Na rynku działają specjalistyczne firmy, które oferują pomoc w tym temacie. To obrazuje, jak pozytywnie nastawione są kraje zachodnie na prowadzenie własnej działalności.
Prowadzenie biznesu poza granicami państwa może sprawiać czasami pewne trudności. Wynika to najczęściej z różnic w obowiązującym prawie danego kraju, przykładowo za naszą zachodnią granicą, czyli w Niemczech. Dużo polskich przedsiębiorców mając właśnie tam zarejestrowany biznes, korzysta z usług specjalistycznych firm proponujących między innymi doradztwo prawne w Niemczech.
Wielu przedsiębiorców z naszego kraju przenosi swoje firmy do Niemiec. Wynika to z mniej skomplikowanych regulacji prawnych. Zauważyć to można szczególnie wśród osób mieszkających przy zachodniej granicy. Ponadto często polskie firmy na przykład sprzedają swoje towary i usługi na rynek niemiecki, więc takie rozwiązanie znacznie ułatwia sprawę, ponieważ droga przepływu dóbr oraz pieniędzy staje się prostsza.
Jeśli chcielibyśmy założyć własny biznes na terenie Niemiec, a nie nie posiadamy tam stałego zameldowania, wyjściem może być firma w Niemczech bez meldunku. To możliwość, z której korzysta już wielu polskich przedsiębiorców. Korzyścią na pewno jest bardziej opłacalny dla właściciela firmy system rozliczeń. Dodatkowo prowadząc taką działalność nie jest konieczne ubezpieczenie.