Wyposażenie kuchni - FAQ

From mediawiki
Revision as of 07:57, 25 April 2015 by 178.32.95.196 (Talk)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Zagraniczny partner dysponuje systemem magazynowo – logistycznym oraz jest przygotowany do wysyłek wyposażenia gastronomii na terenie całej Europy. Przez spore zamówienia u producentów jest on w stanie wynegocjować atrakcyjniejsze ceny zakupu niż małe, lokalne polskie hurtownie, które bardzo często same zaopatrują się u dystrybutorów zagranicznych. Działalność agencji handlowej powoduje, że ostateczne ceny netto dla klienta końcowego są znacznie niższe.

Alternatywnym rozwiązaniem dla hurtowni, które importują swe produkty jest kooperacja pomiędzy dużym zagranicznym dystrybutorem wyposażenia dla segmentu HoReCa a polską agencją handlową, której zadaniem jest szeroko pojmowana promocja danego partnera handlowego i jego portfolio w Polsce, zbieranie zamówień, wspieranie polskich klientów w wyszukiwaniu konkretnych artykułów i wystawienie polskiej faktury VAT.

Aby zainteresować klienta swymi dostawami niektórzy dystrybutorzy sztućców decydują się na wprowadzanie artykułów o zastrzeżonych markach własnych, dostępnych wyłącznie u nich. Dysponując własnym biurem projektowym, dany dystrybutor tworzy unikalne wzory artykułów niedostępnych u innych dystrybutorów oraz u producentów. Dzięki temu starają się oni zwiększyć bazę wiernych sobie klientów.

Jednym z atutów współpracy zagranicznego producenta porcelany i polskiej agencji handlowej jest duży, przekraczający 50 – 60 tysięcy produktów asortyment, co dla klienta końcowego jest również dużym ułatwieniem, gdyż nie musi on szukać niezbędnych dla siebie produktów u paru dostawców. Duże firmy dystrybucyjne oferują także serwis poszukiwania artykułów, których, co oczywiście może się zdarzyć, akurat nie posiadają w swym asortymencie.

Dystrybucja wyposażenia hoteli, restauracji oraz cateringu jest organizowana poprzez wyspecjalizowane hurtownie, które poprzez swój system magazynowo - logistyczny dokonują bezpośrednich importów lub importów pod konkretne zamówienia.
Wymaga to sporego nakładu zarówno finansowego, jak i organizacyjnego, co w stanowczy sposób podwyższa cenę dla klientów indywidualnych w Polsce.