Analiza chemiczna ketonów i kanabinoidów
Część z syntetycznie wyprodukowanych związków nie została jeszcze przebadana. Stwarza to wiele możliwości dla wszystkich, którzy chcą odkryć kolejny środek, który może stać się przełomowym lekarstwem na dręczące nas choroby.
Kannabinoidy – grupa organicznych związków chemicznych oddziałujących na receptory kannabinoidowe w mózgu. Zanim odkryte zostały inne typy kannabinoidów, nazwa ta obejmowała tylko alkaloidy konopi. Obecnie ta grupa związków dzieli się na:
kannabinoidy roślinne – występujące jako alkaloidy roślinne, np. tetrahydrokannabinol (główna substancja psychoaktywna marihuany), tetrahydrokannabivarin, kannabinol;
endokannabinoidy – występujące w organizmie ludzi i zwierząt, np. anandamid;
kannabinoidy syntetyczne – wytworzone przez człowieka, np. CP-55940, HU-210.
Kannabinoidy roślinne są nierozpuszczalne w wodzie, rozpuszczają się za to w tłuszczach i alkoholach oraz innych niepolarnych rozpuszczalnikach organicznych.
Drogą syntezy chemicznej otrzymano wiele substancji posiadających wartościowe działanie, jak np. rimonabant, lek odchudzający i antyuzależnieniowy.
kanabinoidy
Pochodne katynonu – grupa organicznych związków chemicznych, pochodnych katynonu, zaliczanych do stymulantów i empatogenów (entaktogenów). Mają rdzeń z fenyloetyloaminy z grupą alkilową przyłączoną do węgla alfa i grupą ketonową przyłączoną do węgla beta oraz dodatkowe podstawniki[1].
Chemiczne podstawniki
Pochodne mogą być tworzone przez podstawienia w czterech miejscach w cząsteczce katynonu:
R1 – atom wodoru albo dowolna kombinacja podstawników: alkilowego, alkoksylowego, haloalkilowego lub halogenkowego.
R2 – atom wodoru lub dowolna grupa alkilowa.
R3 – atom wodoru, dowolna grupa alkilowa lub włączenie struktury cyklicznej.
R4 – atom wodoru, dowolna grupa alkilowa lub włączenie struktury cyklicznej.
Ketony – grupa związków organicznych zawierających grupę ketonową, tj. grupę karbonylową (C=O) połączoną z dwoma atomami węgla[1]. Proste ketony, będące monokarbonylowymi pochodnymi alkanów, noszą nazwę alkanonów i mają wzór ogólny CnH2n+2CO. Pokrewne związki, w których przy grupie karbonylowej znajduje się jeden lub dwa atomy wodoru, to aldehydy.
Ketony z niewielkimi grupami alkilowymi są cieczami, które dobrze mieszają się zarówno z wodą, jak i z rozpuszczalnikami organicznymi.
Tutajznajdziesz produkty z tej kategorii np 3mmc, 3momc