Imprezowe

From mediawiki
Revision as of 00:24, 25 April 2015 by 37.59.73.89 (Talk)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Imprezowe namioty halowe są nieodzownym narzędziem do organizacji prestiżowego wydarzenia w plenerze. Jednak tylko odpowiedni wybór hali namiotowej oraz wyposażenia dodatkowego gwarantuje powodzenie imprezy.

Hale namiotowe są wyposażone w podłogę drewnianą, która jest wykonana z desek nie zawsze dobrze dopasowanych do siebie i dlatego nie nadaje się do tańca. Aby zorganizować zabawę taneczną w hali namiotowej trzeba wynająć parkiet taneczny, montowany na podłodze w namiocie.

Koszty wypożyczenia hali namiotowej najczęściej są podawane jako dobowe, ale warto uzgodnić montaż dzień przed imprezą a także demontaż w dzień po imprezie. W takim przypadku unikniemy dodatkowych kosztów wynajmu i zabezpieczymy się przed możliwymi opóźnieniami ekipy montażowej, co firmom zdarza się dość często.

Hale namiotowe w wersji z podłogą drewnianą - ciężką (samonośną) trzeba wyposażać w pochylnie wejściowe, które umożliwią (wyrównanie 17 cm różnicy wynikającej z wysokości takiej podłogi względem podłoża na zewnątrz namiotu. Stosuje się wtedy płyty najazdowe wykonane z 22mm sklejki liściastej zabezpieczonej powierzchnią antypoślizgową. Niektóre wypożyczalnie namiotów oferują te elementy bezpłatnie.

Namioty halowe renomowanych producentów są wynajmowane z podłogą, która stanowi ich podstawę konstrukcyjną i dlatego hale namiotowe nie potrzebują kotwiczenia do podłoża. W przypadku zastosowania normalnej podłogi, która tylko wypełnia gotowe już hale namiotowe, zawsze wymagają one dodatkowego kotwiczenia, co jest często niemożliwe i uniemożliwia montaż hali namiotowej na wykończonym, utwardzonym podłożu.

Hale namiotowe są ogrzewane przez nagrzewnice olejowe - nadmuchowe, które oferują odpowiednią wydajność cieplną i skuteczne rozprowadzają ogrzane powietrze wchodzące do wewnątrz przez 4 otwory w poszyciu hali namiotowej. Dla ogrzania mniejszych namiotów halowych można stosować parasole grzewcze, tzw. grzybki gazowe. Takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne, lecz nie tak efektywne jak ogrzewanie nadmuchowe.