Efekty Zimowe Szron

From mediawiki
Revision as of 02:05, 25 April 2015 by 188.165.118.76 (Talk)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Zimowe efekty specjalne wykorzystujące sztuczny szron współcześnie znajdują zastosowanie nie tylko przy tworzeniu efektów statycznych ale są również powszechnie używane przez charakteryzatorów filmowych. Nie wyobrażam sobie osobiście reklamy bardzo mocno odświeżających oddech gum do żucia bez komputerowego efektu mroźnego oddechu czy też szronu pokrywającego powierzchnię tła na którym prezentowane jest opakowanie tychże gum.

Efekty specjalne z użyciem szronu realizowane są zwykle na potrzeby wąskiego typu produkcji reklam. Tego typu zabiegi nie są popularne wśród charakteryzatorów teatralnych czy operowych, tam istnieje możliwość przedstawienia ich przy pomocy kosmetyków czy mimiki twarzy. Sztuczny mróz umożliwia osobie scenografa tylko w niewielkim stopniu kształtowanie obrazu danej sceny, stosuje się go zwykle jako detal stawiający kropkę nad "i".

Sztuczny szron w niektórych przypadkach może stanowić również element maskujący w produkcjach filmowych, szczególnie gdy na małej powierzchni kręcona jest scena w której kamera nie ma możliwości ucięcia widoku przed czy za szybą... Zawsze istnieje wówczas możliwość zamaskowania niepożądanego widoku właśnie przy użyciu produktu o nazwie szron w sprayu. To prosty i bardzo tani zabieg pozwalający uniknąć często dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów związanych z realizacją danego ujęcia.

Najważniejszym elementem pracy specjalistów od zimowych efektów specjalnych jest wiedza dotycząca praw fizyki. Tworzone efekty muszą wyglądać tak jak podpowiada nam to nasza podświadomość - tam gdzie ujemna temperatura spotyka się z wilgocią powietrza zawsze zobaczymy sztuczny szron na powierzchni otaczających nas przedmiotów.

Często oglądamy reklamy telewizyjne pastylek miętowych, w których aktorzy mają pokryte sztucznym szronem widoczne części ciała lub wydmuchiwane z naszych ust powietrze nagle pokrywa szklaną szybę szronem - to wszystko jest jedynie pracą specjalistów od zimowych efektów. Szczególnie w przypadku reklam efekty te są współtworzone przez grafików komputerowych.