Domy energooszczędne

From mediawiki
Revision as of 02:27, 25 April 2015 by 178.32.95.199 (Talk)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Domy drewniane kanadyjskie nie wyglądają wszystkie identycznie, wręcz przeciwnie. Po ukończeniu budowy, ściany zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne można wykończyć różnymi typami materiałów. Najczęściej jest do tego wykorzystywany tynk akrylowy, jednak używa się też cegieł klinkierowych czy zwyczajnych imitacji okrągłych czy też kwadratowych bali. Każdy właściciel może go dostosować pod swe oczekiwania.

W dzisiejszych czasach, w dobie kryzysu oraz dbałości o środowisko naturalne, coraz większą popularnością cieszą się domy energooszczędne. Są to domy, w których możemy zaoszczędzić na zużyciu głównie energii cieplnej, a wszystko dzięki ich specjalnej budowie. Jedyne, co trzeba zrobić, aby znaleźć firmę, która zajmuje się ich budową, to poświęcić parę minut swojego czasu i trochę się rozejrzeć, na przykład w internecie.

Domy energooszczędne budowane są z drewna, co wyniki bezpośrednio z jego właściwości izolacyjnych. Aby osiągnąć taki sam wynik ocieplenia w budynku murowanym, trzeba by zużyć o wiele więcej ilości styropianu, a różnica ta mogłaby sięgnąć nawet kilkudziesięciu centymetrów. Oczywiście, samo drewno nie wystarczy, trzeba również znać się na tego rodzaju konstrukcjach, posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Wciąż wzrasta pośród Polaków zainteresowanie tak zwanymi domami szkieletowymi, które są już niezmiernie powszechne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w krajach skandynawskich. Ich nazwa pochodzi od tego, że od początku, ich szkielet jest konstruowany z drewnianych desek o różnej grubości oraz szerokości, w zależności od tego, gdzie dana deska się znajduje. Oczywiście, są dyrektywy, które regulują te właściwości.

Jedną z wielu zalet domów szkieletowych jest to, iż ich konstrukcja jest bardzo szybka, dzięki czemu może mieć miejsce o każdej porze roku. Jednakże w naszym kraju jest jeszcze stosunkowo mało profesjonalistów w tej branży, ale wcale nie oznacza to tego, że nie ma ich w ogóle. Wystarczy chociażby wpisać stosowne pytanie w jedną z wyszukiwarek internetowych oraz przejrzeć wyniki, które pojawiły nam się przed oczami.

Pod nazwą domów drewnianych kanadyjskich nie kryje się nic innego, jak po prostu domy szkieletowe. Przymiotnik "kanadyjski" w ich nazwie odwołuje się do faktu, iż są one w Kanadzie niezwykle powszechne. Jest tak ze względu na ich energooszczędność, dobre właściwości izolacyjne, a również przez wzgląd na ich bardzo ogromną wytrzymałość, dlatego że drewno jest w stanie przetrwać przecież nawet do kilkuset lat.