Lokalizator kabli
W erze dzisiejszego rozwoju technologicznego dostęp do stabilnej i ciągłej energii elektrycznej to jeden z niezbędnych warunków poprawnego funkcjonowania cywilizacji na naszej planecie. Mieszkania, domy prywatne, biura i firmy, placówki medyczne, zakłady produkcyjne – wszystkie te miejsca, oraz wiele innych, są uzależnione od stałej dostawy prądu. Tak jak w większości przypadków dotyczących budynków mieszkalnych krótkotrwała przerwa w dostawie energii nie wiąże się raczej z zagrożeniem zdrowia czy życia dla mieszkańców, o tyle problem z energią elektryczną na przykład w szpitalu, to bardzo niebezpieczna kwestia, która musi zostać jak najszybciej rozwiązana.
Istnieje wiele czynników, które warunkują bezproblemową dostawę energii elektrycznej. Każda infrastruktura miejska bierze pod uwagę odpowiednie rozplanowanie i jak najlepsze funkcjonowanie sieci elektrycznej. Za nadzór i utrzymywanie jej funkcjonowania są odpowiedzialne konkretne podmioty, których zadaniem jest dbanie o nieprzerwane dostawy prądu do wszelkich miejsc, które tego wymagają.
Odpowiednia aparatura pomiarowa jak wykrywacz uszkodzeń kabli umożliwia szybkie zlokalizowanie usterki w celu jej zlikwidowania, jest jednak również konieczna podczas prac, w czasie których istnieje ryzyko uszkodzenia sieci elektrycznej znajdującej się pod ziemią. Lokalizator kabli to przyrząd, który wskaże nam dokładne położenie instalacji elektrycznej i umożliwi wykonanie bezpiecznych robót z ominięciem sieci przewodów.
W odpowiednim działaniu sieci elektrycznej, oprócz czynnika ludzkiego, bardzo duże znaczenie odgrywają właściwe przyrządy, umożliwiające diagnozę uszkodzenia i pozwalające je wyeliminować. Bardzo pomocnym przyrządem jest na przykład lokalizaor uszkodzeń kabli, który będąc oparty o odpowiednią technikę pomiaru umożliwia diagnostykę przwodów, bez potrzeby bezpośredniego dostępu do nich.
Wykrywacz kabli wykona konieczne pomiary, niezbędne przed przystąpieniem do prac ziemnych. Pomoże to zapobiec uszkodzeniu przewodów elektrycznych i zaoszczędzić tym samym czas potrzebny na ewentualne przywracanie sieci do prawidłowego funkcjonowania.