Drewno kominkowe

From mediawiki
Jump to: navigation, search

Gdzie można dostać takie drewno? Moi drodzy, handlem drewnem kominkowym zajmuje się każda firma, która sprowadza drewno do swojej firmy. Dodatkowo możemy liczyć na bezpieczny transport drewna do Naszego domu, oraz jego rozładunek. Firmy dostarczają zazwyczaj produkt najwyższej jakości, ale nie dajmy się zwieść na piękne oczy. Sprawdźmy najpierw z jakiego źródła jest dane drewno i dobrze się mu przyjrzyjmy. Przecież mamy do tego prawo.

Oczywiście w zależności od rodzaju drewna kominkowego, zależna jest również jego cena. Najdroższym drewnem opałowym jest grab, następnie buk, jesion i dąb. Potem ceny już diametralnie spadają w dół. Wybór samego drewna jest kwestią indywidualną, te wymienione wyżej nadają się idealnie do palenia w kominku.

Pamiętajmy jednak, że im wybrane przez Nas drewno jest bardziej suche, tym jest ono twardsze, lepiej i dłużej się pali i oddaje więcej ciepła, a tym samym potrzeba jest go mniej niż innego drewna kominkowego. Musimy pamiętać o takich szczegółach, ponieważ wpływają one na Nasz komfort, oraz cenę jaką zapłacimy kupując drewno.

Istnieje kilka bardzo popularnych i często wybieranych gatunków drewna opałowego, są to między innymi: grab, jesion, buk, brzoza, dąb, olcha, topola i drzewa owocowe takie jak: śliwka, grusza czy jabłoń. Niektóre z tych drzew zapewne każdy z Nas posiada w swoim ogródku.

W dzisiejszych czasach drewno może kupić każdy, nawet osoba indywidualna. Czasami firmy dodają również bonus w postaci kilku kawałków innego rodzaju drewna, aby można było zobaczyć różnicę podczas palenia. Warto skorzystać z takiej okazji, bo może się okazać że inne drewno będzie Nam bardziej odpowiadało niż obecnie wybrane.

Posiadając w domu kominek musimy mieć opał. Jednak jakie drewno kominkowe będzie dla Nas najkorzystniejsze? Otóż liczy się przede wszystkim gęstość drewna, jego twardość i suchość. Nie dajmy sobie wcisnąć drewna, które nie składa się z tych trzech podstawowych elementów. Do samego palenia w kominku, należy pamiętać aby wybierać drewno a małych kawałkach, tak aby nie było problemu z jego ułożeniem w kominku i następnie spaleniem.