Mieszarki betonu

From mediawiki
Jump to: navigation, search

Małe mieszarki występują w głównych 5 wielkościach tj 120L 140L 160L 180L i 200L. Są lekkie, dlatego można
je transportować i ładować samodzielnie nawet w samochodzie typu kombi. Małe betoniarki mają przechył kołem – co pozwala na szybkie i łatwe opróżnianie mieszanki betonowej. Wszystkie betoniarki hobby posiadają zasilanie prądem jednofazowym 230V. Mieszarki małe mogą jednorazowo przygotować od 1 do 3 taczek towaru.Małe betoniarki

Betoniarki do mieszania zaprawy tynkarskiej – zaprawy cementowej można podzielić na cztery kategorie.
najmniejsze betoniarki w zakresach od 120litrów pojemności całkowitej do 200 litrów są to betoniarki hobbystyczne lekkie. Służą przede wszystkim do prac remontowych, do prac murarskich w ogrodzie, lub małych prac budowlanych jak postawienie ściany, wymurowanie altany bądź mieszanie zapraw tynkarskich.


Duże betoniarki profesjonalne posiadają koła jezdne czyli są mobilne, jednakże są na tyle ciężkie że transport ich na dalsze odległości mogą być transportowane tylko busem lub na przyczepie. Betoniarki profesjonalne mają wielkości od 220 litrów pojemności całkowitej do 460 litrów pojemności całkowitej. Betoniarki duże posiadają przechył korbą co pozwala na lekkie przechylanie załadowanego bębna z towarem oraz pozwala na kontrolowanie zrzutu towaru do np. pojemnika. Betoniarki duże mogą być zasilane prądem 230V lub 380 – uzależnione od rodzaju zamontowanego silnika w betoniarce. Duże profesjonalne betoniarki mogą umieszać na raz od 2 do 5 taczek towaru.

Kolejną grupą betoniarek są to pół węzły betoniarskie. występują w formie dużej obracającej się gruszki lub w formie małego węzła betoniarskiego przenośnego mającego mieszalnik planetarny lub dwuwałowy. Mobilne węzły betoniarskie mają charakter przestawny, dzięki czemu nie potrzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę czy postawienie węzła. Wielkości zarobowe to od 350L pojemności całkowitej do 1000 litrów.

Do profesjonalnego przygotowywania betonu służą węzły betoniarskie. Zbudowane są z mieszalnika który w większości jest to mieszarka dwuwałowa lecz również to może być mieszalnik planetarny. Zestaw składa się z mieszarki, zbiorników na kruszywo z taśmą załadunkową oraz wagą. Do zestawu dołączony zawsze jest silos cementu z którego podawany jest cement poprzez podajnik ślimakowy. całość uzupełniana jest panelem sterującym i zbiornikami na wode i chemię. Węzeł betoniarski jest o wielkości od 800 litrów pojemności całkowitej do 3200litrów. standardowo przygotowane są do załadunku betonu na wysokości 3,8m do pojazdów typu gruszka. Węzły betoniarskie