O pomocach szkolnych słów kilka

From mediawiki
Jump to: navigation, search

Tablice multimedialne to niezaprzeczalna nowość, jeżeli chodzi o pomoce szkolne. Coraz bardziej nowoczesna i rozwinięta technika dociera do polskich placówek edukacyjnych. Ta specjalistyczna tablica jest pewnego typu wielkim tabletem, bo ma możliwość dotykowej obsługi. Do lamusa odchodzą już rzutniki ścienne czy tradycyjne, białe tablice. Teraz przedstawia się wiadomości za pomocą wszelkiego rodzaju mediów.

Żeby lepiej poznać budowę człowieka, na biologii nauczyciele stosują modele anatomiczne. Dzięki nim w przystępny sposób można badać oraz wyjaśniać wewnętrzne i zewnętrzne struktury ludzkiego ciała. Czasami, ale nie zawsze szkoły posiadają fantomy szkoleniowe. Najczęściej są to te reanimacyjne, dzięki którym można uczyć, jak prawidłowo przeprowadzić ewentualną resuscytację.

Dopełnieniem nowoczesnych, interaktywnych tablic są specjalne programy multimedialne. Znajdują się na nich multimedialne materiały w postaci animacji i ilustracji, prezentacji i ćwiczeń, które są konieczne do przeprowadzania zajęć. Takie pomoce edukacyjne, jak sami uczniowie przyznają, pomagają im zdobywać wiedzę. Trzeba iść z duchem czasu i dopasowywać sposób przekazywania wiadomości.

Istnieją takie pomoce dydaktyczne, bez których nauka w szkołach byłaby prawie niemożliwa, a na pewno mniej efektywna. Ciężko sobie wyobrazić przykładowo lekcję geografii bez mapy. Takie specjalne, używane na lekcjach są to mapy kodowe. Zazwyczaj pokazują one całe kontynenty, ewentualnie konkretne państwa. Wszystko zależy od poruszanego tematu.

Aby uatrakcyjnić lekcje chemii, nauczycielom potrzebne są pomoce naukowe, takie jak przykładowo odczynniki chemiczne, niezbędne do przeprowadzania przeróżnych reakcji chemicznych. To niesamowita frajda dla uczniów, a i dobry sposób na przekazanie niekiedy bardzo trudnej i skomplikowanej wiedzy. Na pewno każdy z nas pamięta zasadę o tym, żeby zawsze wlewać najpierw kwas do wody.