RENOWACJE SAKRALNE SREBRZENIE-ZŁOCENIE

From mediawiki
Jump to: navigation, search

Sama znajomość opisanych wyżej procesów nie wystarczy jednak do profesjonalnego wykonania renowacji.
Potrzebna jest do tego wyspecjalizowana kadra pracowników działu Galwano oraz sprzęt niezbędny do wykonania wszelkich obróbek chemicznych.
Nasza kadra to doświadczona, pod każdym względem wykształcona grupa specjalistów, która do każdego przedmiotu poddawanemu renowacji podchodzi indywidualnie. Pracują oni na doskonałym sprzęcie kompletowanym również w oparciu o najnowocześniejsze technologie.


złocenie i srebrzenie to procesy które wykorzystuje się nie wyłącznie do odnawiania przedmiotów takich jak naczynia liturgiczne, podstawowe zastosowanie znajdują w przemyśle jubilerskim - naczynia liturgiczne -, złoci się praktycznie wszystkie rodzaje biżuterii od pierścionków począwszy a na koliach skończywszy. Bardzo popularne jest też rodowanie przedmiotów wykonanych ze srebra, zabezpiecza ono przez czernieniem bardzo nielubianą cechą srebrnych rzeczy

Zorganizowanie
Przygotowanie przedmiotu, który ma być poddany renowacja, polega na wstępnej obróbce mechanicznej oraz przygotowaniu chemicznemu.
Obróbka mechaniczna polega na:
• usunięciu starych powłok
• usunięciu powstałych korozji
• uzupełnieniu brakujących elementów
• polerowaniu do uzyskania gładkiej powierzchni,
przygotowanie jest bardzo ważnym i potrzebnym procesem, w żadnym wypadku nie może zostać pominięty.

Po czym wykonuje się tzw. przygotowanie chemiczne. Przestrzeń metalu jest przed srebrzeniem uaktywniana w procesach odtłuszczania chemicznego, elektrochemicznego i trawienia.
Dopiero tak przygotowany przedmiot możemy poddać procesowi zwanemu potocznie srebrzenie - złocenie.Wszystko odbywa się w specjalistycznej pracowni galwanotechnicznej z zachowaniem najsurowszych norm bezpieczeństwa


Przygotowany słusznie przedmiot jest zanurzany w wannie zawierającej odpowiednio dobrane roztwory zawierające jony srebra lub złota.
Następnie do wanny podłączany jest prąd stały o konkretnym napięciu. Podczas przepływu prądu następuje osadzenie jonów srebra/złota na obrabianym przedmiocie.
Grubość warstwy reguluje się podanym odpowiednio napięciem na wannę i czasem procesu.