Wszystko o kredytach i pożyczkach

From mediawiki
Jump to: navigation, search

Aby dowiedzieć się czy w ogóle mamy szanse na zakup nieruchomości należy określić zdolność kredytową. Do jej określenia potrzebne są między innymi takie informacje jak: wysokość dochodu i zobowiązań, wiek kredytobiorców, zawód, miejsce pracy i rodzaj i forma zatrudnienia, waluta dochodu oraz ilość osób w rodzinie. Korzyścią jest na pewno stabilność uzyskiwanego przychodu oraz ilość i terminowość spłacanych dotychczas pożyczek, ponieważ każdy bank sprawdza historię kredytową (tzw. BIK), a także inne zobowiązania jak np. alimenty. Wszystko to ma wpływ na podjęcie przez bank decyzji.

Znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego nie jest sprawą prostą. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się świadczeniem usług w zakresie analizy i realizacji finansowych potrzeb. Szeroka gama ofert kredytowych sprawia, że wybór tej najkorzystniejszej nie jest łatwy. Banki zachęcają nas reklamą i kuszą promocjami. Jak w tym gąszczu rozpoznać, co jest dla nas dobre? Który bank udzieli mi kredytu? Jaką mam zdolność kredytową? Na te wszystkie pytania odpowie niezależny doradca finansowy najlepiej jeśli jest sprawdzony, z polecenia, z długoletnim doświadczeniem Sprawdź nasze oferty

Zanim rozpocznie się procedury poszukiwania kredytu mieszkaniowego najlepiej skorzystać z wiedzy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże, dobierze finansowanie do potrzeb klienta i poprowadzi w odpowiedni sposób procedurę kredytową w imieniu klienta dobierając najlepszą ofertę na rynku. Doradca finansowy pomoże nam porównać wady i korzyści w ofertach wszystkich dostępnych banków. Decydując się na kredyt i wybierając ofertę warto zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie kredytu i ratę, ale również inne składniki tj: ubezpieczenia (na życie, od utraty pracy, ubezpieczenie do momentu wpisu hipoteki, niskiego wkładu własnego, nieruchomości itp.), prowizje, koszty prowadzenia i zarządzania dodatkowych produktów z których korzystamy czyli konto, karta itp. oraz inne opłaty okołokredytowe.