ZDI BIOESTRY Sp. z o. o.'

From mediawiki
Jump to: navigation, search

Konstrukcja wsporcza w postaci prostopadłościanu posiada wymiary wysokość x szerokość x głębokość wynoszące nie więcej niż 3,6 x 2,4 x 2,6 m.

Całkowita długość linii produkcyjnej składającej się z 11 modułów wynosi 26,5 m.
Konstrukcja może być dzielona i na życzenie klienta ustawiona w dowolnej rozkładzie tj. dostosowana do długości i szerokości hali w przypadku adaptacji istniejącego obiektu.


Działając na tłuszcze alkoholem metylowym w obecności katalizatora uzyskuje się w wyniku reakcji transestryfikacji estry tych alkoholi plus tzw. frakcję glicerynową, którą można wykorzystać jako źródło energii lub różnych pożytecznych substancji w tym czystą glicerynę. Estry te są w głównej mierze wykorzystywane jako komponenty biopaliwa dieslowskiego lub jako samoistne paliwo B-100. Mogą być one również wykorzystywane w różnych innych działach przemysłu, w tym głównie chemicznego.




Firma nasza została umieszczona w bazie przedsiębiorstw innowacyjnych Enterprise Europe Network w Brukseli pod nr (Ref: 10 PL 62AS 3HCH).

Ponadto współpracujemy z agencjami naukowymi, od których posiadamy aprobujące opinie w zakresie stosowania technologii oraz stosowaniu naszych rozwiązań konstrukcyjnych niestosowanych w ostatnim roku na świecie.


Urządzenie „LM-2” firmy „BIOESTRY” Sp. z o.o. bioestryprzeznaczone jest dla małych i średnich producentów sektora biopaliw i biokomponentów. Prezentowane urządzenie posiada moc przerobową (1200 - 1500) l/h. w ciągłym systemie pracy - 24 h/dobę.





Firma Zakład Doświadczalno-Innowacyjny „BIOESTRY” Sp. z o.o. powstał w 2006 roku. W pierwszej fazie działalności firma nastawiona była na budowę kombinatu produkcyjnego. W 2008 roku kombinat wyposażony został w instalację produkcyjną estrów metylowych LM 1 (FAME).

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu kadry kierowniczej. Spółka rozpoczęła następny etap rozwoju polegający na zaprojektowaniu modułowej linii produkcyjnej estrów metylowych LM 2, która posiada (Prawo ochronne znaku towarowego Z - 363779) i została opatentowana (Prawo patentowe wynalazku nr P.389712). W roku 2010 po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń. Firma osiągnęła zakładane w strategii cele i przystąpiła do procesu produkcyjnego.