Anhydryt aplikacja jastrychu
Wylewka anhydrytowa powinna być wykonywana tylko i wyłącznie przez specjalistów budowlanych ze sporym doświadczeniem, w przeciwnym razie z powodu niewiedzy mogą pojawić się poważne problemy i nierówności w wykonanej wylewce. Podczas wybierania Jastrychu anhydrytowego musimy wiedzieć na jaki typ podłogi się nadaje.
Anhydryt oraz wszelkiego rodzaju wylewki produkowane na jego bazie to zupełnie innowacyjny produkt, który wciąż owiany jest pewną dozą tajemniczości. Nazwa ta wzięła się z języka greckiego i znaczy "bezwodny". Swoją popularność zawdzeiczają swoim właściwościom oraz wytrzymałości i precyzji z jaką wylewkę można wykonać.
Jak każdy materiał wykorzystywany w budownictwie, prezentowane Jastrychy anhydrytowe posiadają swoje minusy. Przede wszystkim jest to brak odporności na czynniki takie jak ujemną temperaturę oraz wodę. Wylewki na bazie anhydrytu należy stosować wyłącznie wewnątrz budynku, ponieważ mogą one nie spełniać pokładanych wymagań.
Anhydryt budową przypomina gips, aczkolwiek w jego budowie nie ma ani jednej cząsteczki wody. Wylewki samopoziomujące dzięki temu, że produkowane są z anhydrytu coraz częsciej wykorzystywane są do podkładów podłogowych. Jastrychy anhydrytowe nakładane są ręcznie lub maszynowo. Stanowią wspaniałe podłoże pod wszelkiego rodzaju okładziny.
Wylewki anhydrytowe mają właściwościami samopoziomującymi, także są zdecydowanie prostsze do wykonania niż wylewki cementowe. Są również lżejsze od wylewek cementowych. Jastrychy anhydrytowe cechują się właściwościami samopoziomującymi, także są zdecydowanie prostsze do zrobienia niż wylewki cementowe. Wylewki anhydrytowe Jastrychy anhydrytowe posiadają lepsze właściwości dystrybucji temperatury.
Wybór najlepszego wykonawcy wylewki w naszym domu/mieszkaniu jest najważniejszy. Od jego doświadczenia będzie zależeć jednakowość wykonanej przez niego wylewki oraz jej wytrzymałość na długie lata. Wylewki anhydrytowePrawidłowo wykonana Wylewka anhydrytowa będzie na długo.